Size Ozel Odalarımız

blog

Ruba Pansiyon Restaurant - RİZE -FINDIKLI- OTEL RUBA RESTAURANT

Bayram tatilinde İki aile 3 gece kaldık. Arabayla Fındıklı yamaçlarına doğru yarım saatlik bir sürüş sonrası ulaşılıyor. Yol alışıldık Karadeniz köy yolları özelliğinde; son iki kilometresi sadece tek araç genişliğinde ve oldukça dik bir tırmanış, biraz gerilimli yani. Yol sonunda kısıtlı ve manevra alanı dar bir otopark var; araç anahtarını personele teslim etmeye hazırlıklı olmalısınız. Pansiyonun kendisi tarihi evlerin oldukça doğal ve sevimli restorasyonuyla yapılmış, ortak banyo tuvaletler temiz, rahat ve eksiksiz. Ahşap binaların biraz gıcırdama ve ses geçirme özelliği var. Otel konforu arayanlar şaşırabilir, ancak biz rahat ettik. Lokanta kısmına ormanın içinden geçen uzun bir patikayla geçiliyor yol uzunca (5-10 dk) ama sevimli, hele doğal yaşama meraklıysanız bölgenin karakteristiği tüm bitkilerle, özellikle ağaçlarla iç içe. Evlerin ve lokantanın manzarası nefes kesici. Sabah kuş sesleriyle uyanıp tüm günü birlikte geçirebilirsiniz. Kahvaltıda yerel bal, tereyağ ve peynirler yanısıra ev yapımı güzel reçeller nefis. Akşam yemeklerinde üç gün boyunca hep değişen yerel bir mönü vardı, son derece lezzetli yemekler yedik. Alkollü içecek satışı yapılmıyor, ancak siz kendi içeceğinizi götürebiliyorsunuz. Gün boyu kalmak isteyenler için mükemmel dinlenme yerleri, kitabını unutanlar için her yerde kitaplıklar, müzik yapmak isteyenler için bir gitar bile var.
Pansiyonu bir aile işletmesi, çok aydınlık, entellektüel ve candan insanlar. Doğu Karadeniz’in o parlak zekası ve espri anlayışı her an karşınıza çıkabilir, hazırlıklı olun.
Üç gün çok güzel zaman geçirdik, doğayla fazla iç içe olmaktan eğlenip müzik yapmak ve/veya zamanı unutmak için mükemmel.


hemen yerinizi ayırtın

0531 960 27 81

0535 251 95 861Yatak
2Ranza
3Katlanabilir yataklar
4Kanepe yatakları
5Büyük çift kişilik yataklar
6Çift kişilik yataklar
7Tek kişilik yataklar
8Küçük tek kişilik yataklar


Paylaş :